Staročeská chalupa v Srní u Hlinska

Poloha

Rekreační chalupa se nachází v obci Srní 2km od Hlinska v Čechách.Byla postavena před cca 110. lety jako hájovna.V posledních letech a hlavně v roce 2006 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, při které bylo dbáno na zachování rázu staročeské chalupy při zakomponování prvků souvisejících se současným způsobem života.

Kapacita a vybavení

Vybavením a počtem místností je určena pro rekreační pobyt jedné až čtyř rodin (12 lůžek + 2 přistýlky + 1x dětská postýlka). Tomu odpovídají i sociální zařízení, možnosti vaření, společenská místnost, sezení na terase, parkování ap.(více foto). Celý objekt je vybaven ústředním elektrickým topením, teplou vodou i je možno topit dřevem v kamnech. Celý objekt je bezprostředně obklopen zelení, což jistě ocení milovníci soukromí. Venkovní prostor je taktéž vybaven pro zpříjemnění rekreace: např. terasa se zahradním grilem, bazén, dětský koutek, ruské kuželky apod.

Charakteristika okolí

V okolí je množství lesů a krajina (rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů) je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, běžky i pro výlety autem po okolí. Na okraji obce se nachází krásný zatopený lom pro milovníky přírodního koupání.
Z možností výletů je možno zmínit např. skanzen na Veselém kopci, betlém Hlinsko, zámek a hřebčín Slatiňany, památky Žďáru nad Sázavou, rybník Velké Dářko, Pilská nádrž. Milovníci mírně náročného sjezdového lyžování jistě ocení sjezdovku v Hlinsku v Č. vzdálenou pouhé 4km, která bude v sezóně 2006-2007 výrazně prodloužena.

Chalupa v zimě

Staročeská chalupa v Srní u Hlinska Staročeská chalupa v Srní u Hlinska Staročeská chalupa v Srní u Hlinska
staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa staročeská chalupa


Odkazy

Zde najdete informace o turistických zajimavostech, cyklotrasách, možnostech lyžování,kulturních akcích a mnoho dalších zajímavostí z okolí:

www.hlinecko.cz
www.hlinecko.cz/ski
www.trhovakamenice
www.navstevnik.cz